Filtry SepaPaint

Filtry do kabin lakierniczych SepaPaint Do filtracji mgły lakierniczej w lakierniach i na stanowiskach lakierowania natryskowego mogą być stosowane materiały typu SepaPaint . SepaPaint charakteryzuje się dobrą sztywnością własną dzięki geometrii fałdów i kartonowi wysokiej jakości. Posiada stopień filtracji mgły lakierniczej do 98%. SepaPaint można montować w zabudowie poziomej lub pionowej. Bardzo dobrze sprawdza się w kombinacji z matami Paint-Stop . SepaPaint można stosować np. jako filtr wstępny instalacji filtracyjnych mgły lakierniczej „Paint-Stop” w celu przedłużenia żywotności.

SepaPaint pozwala na oszczędność kosztów eksploatacji. W przeciwieństwie do płytek odbojowych nie ma czasochłonnej konserwacji, a jest za to lepsza filtracja. W przypadku SepaPaint w porównaniu z wymywaniem na mokro uzyskujemy znacznie niższe koszty inwestycji, eksploatacji, konserwacji i utylizacji.

Jeśli chodzi o zasadę działania SepaPaint – zanieczyszczony strumień powietrza musi kilkakrotnie zmienić swój kierunek z uwagi na sposób budowy. Cząsteczki cięższe od powietrza przywierają na skutek działania siły odśrodkowej do ścianek SepaPaint, podczas gdy oczyszczony strumień powietrza uchodzi przez otwory wylotowe. Budowa akordeonowa zapewnia przy minimalnym oporze powietrza maksymalną przestrzeń do osadzania się cząsteczek lakieru.

Zobacz także inne informacje na temat produktów VOLZ: