Filtry podłogowe

Filtry podłogowe Painstop Do niezbędnych materiałów wyposażenia kabin lakierniczych, szczególnie dla pomieszczeń, w których przeprowadzane jest lakierowanie i suszenie należą filtry podłogowe.

W tym zakresie oferowane są przez nas m.in. zielone filtry podłogowe PaintStop –EU2 i EU3 . Te filtry podłogowe oferowane są z reguły w rolkach 20-metrowych w wielu szerokościach np. 0.50, 0.60, 0.76, 0.80, 0.86, 1.00, 1.25, 1.50, 2.00 metry.

Porównując filtry podłogowe PaintStop w wersjach EU2 i EU3, różnią się one m.in. stopniem filtracji (EU2 do 94%, EU3 do 96%), grubością (EU2 – 50mm, EU3 – 70mm). EU2 charakteryzują się klasą filtracji G2, natomiast EU3 cechuje klasa G3.

PaintStop EU2 o EU3 to mata filtracyjna wykonana z włókniny szklanej Paint-Stop-Green, przeznaczona specjalnie do "wychwytywanie" mgiełki lakierniczej w kabinach lakierniczych (np. w warsztatach lakierniczych, w przemyśle motoryzacyjnym, w zakładach produkcyjnych przy produkcji mebli, okien, maszyn itp).Mata filtracyjna PaintStop charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością - posiada duże możliwości pochłaniania. Jest to możliwe występowaniu specjalnej zagęszczonej struktury powierzchni wylotowej filtra. Włóknina maty filtracyjnej PaintStop charakteryzuje się dużą elastycznością. .

Filtr podłogowy PaintStop "wyłapuje" zanieczyszczenia powietrza, dzięki czemu odprowadzane powietrze (kanałami i wentylatorami) pozbawione jest mgły lakierniczej. Aby zapewnić łatwą identyfikację, maty zaprojektowano tak, że powietrze zanieczyszczone pyłem znajduje się po zielonej stronie maty.

Filtry podłogowe Paint Stop Green są zgodne z normą DIN 4102, testami IPA. Podobnie jak większość innych filtrów VOLZ są one całkowicie wolne od silikonu i odporne na aceton.

Sprawdź nasz asortyment w sklepie: filtry podłogowe Paintstop