Filtry kieszeniowe Volz – program produkcyjny

Filtry kieszeniowe do filtracji precyzyjnej, dostępne są w zakresie klas M5,M6,F7,F8,F9. Filtry typu dokładnego są poddawane badaniom i certyfikacji przez ILH Berlin. W zakresie ochrony przeciwpożarowej, filtry są zgodne z normą DIN 53438-3. Precyzyjne filtry kieszeniowe charakteryzuje odporność na wilgoć aż do 100% wilgotności względnej. Są one kompatybilne z lakierem zgodnie z badaniem IPA. Podobnie jak inne warianty filtrów, odporne są na temperaturę do 80st. C (zależnie od rodzaju) i oparte są o niełamliwe, bezpieczne dla środowiska włókna syntetyczne.

Wybrane filtry kieszeniowe dostępne są także do przeglądu w ofercie naszego sklepu internetowego : kategoria maty filtracyjne kieszeniowe

Filtry kieszeniowe - Seria V

Filtry kieszeniowe serii V są dostępne w klasach od G3 do F9. Stosowane są m.in. do zastosowań przemysłowych o wymagających warunkach eksploatacji, np. powietrze obiegowe na liniach lakierniczych producentów samochodów.

Filtry kieszeniowe serii V oferowane są w ramkach z tworzywa sztucznego lub metalowych. Opcjonalne mogą być wyposażone w higieniczną uszczelkę piankową. Charakteryzują się wyższą szczelnością i obciążeniem ściskającym ze względu na kieszenie ciągłe oraz ich zgrzewane krawędzie, jak również dzięki specjalnym właściwościom materiału.

Wśród zalet filtrów kieszeniowych serii, ważna jest między innymi wysoka sztywność własna, idealne otwarcie kieszeni, lepszy przepływ powietrza oraz optymalne i pełne zapylanie kieszeni.

Podobnie jak inne modele Volz filtry charakteryzuje także dobra zdolność magazynowania, długa żywotność, wysokie obciążenie ściskające (3500 Pa), a wersje V30, V40, V55, V65 są specjalnie dostosowane do powietrza obiegowego dzięki siatkom wzmacniającym po stronie powietrza czystego.

Filtry kieszeniowe - Ex-Protect

Kolejnym typem filtrów kieszeniowych Volz są filtry typu Ex-Protect. Znajdują one zastosowanie w systemach wentylacyjnych w obecności atmosfer wybuchowych. (do stosowania w strefach EX, 1 i2 oraz 21 i 22). Ex-Protect dostępne są w klasach od G4 do F9. Filtry kieszeniowe Ex-Protect oparte są o włókna syntetyczne z siatką metalowo, z metalową ramką zewnętrzną i wewnętrzną. Filtr tego typu dostępny jest w wersjach z zaciskiem uziemiającym, z bolcem uziemiającym a także w wariancie bez dodatkowych działań uziemiającym. Filtry Ex-Protect są poddawane badaniom technicznym oraz certyfikacji przez TUV Industrie Service GmbH.

Filtr Ex-Protect spełnia wymogi dyrektywy ATEX, z czym wiąże się m.in. to że nie występuje naładowanie filtrów, a do każdego jest dołączona deklaracja producenta.

Mata filtracyjna jest trzywarstwowa i składa się z:
- filtra wstępnego gruboziarnistych pyłów,
- filtra dokładnego,
- włókniny z włókien syntetycznych , od strony czystego powietrza w celu stabilizacji.

Mata zbudowana jest ze specjalnej tkaniny o przewodności elektrycznej ze zintegrowaną siatką metalową.

Filtry kieszeniowe - Biostat

Filtry Biostat stosowane są m.in. przy zwiększonych wymogach higienicznych, a także przy zwiększonej wilgotności powietrza i wymagających warunkach środowiskowych. Filtry kieszeniowe Biostat występują w klasach M5,M6,F7,F8,F9. Wytworzone są z bezpiecznych dla środowiska niełamliwych włókien syntetycznych.

We włóknach syntetycznych znajduje się substancja czynna, hamująca wzrost, rozwój bakterii, pleśni , drożdży i grzybów, działająca przez cały okres użytkowania filtra. Substancja czynna jest nieszkodliwa i nie jest uwalniana przez filtry. Filtry Biostat zapobiegają powstawaniu zarodków w mediach filtracyjnych.

Filtry kieszeniowe Biostat

Zalety kieszeniowych filtrów powietrza VOLZ

Wśród zalet filtrów powietrza VOLZ warto wskazać :
- progresywną strukturę wgłębną – medium filtracyjne zostaje uszczelnione po stronie powietrza oczyszczonego i wykorzystuje pełną głębokość włókniny do magazynowania pyłu
- wyższa szczelność - oraz wyższe obciążenie ściskające kieszeni oraz ich zgrzewanych krawędzi
- opcjonalna uszczelka higieniczna - na ramie filtra kieszeniowego, może być zlokalizowana zarówno od strony powietrza oczyszczonego jak i powietrza zanieczyszczonego; uszczelka w ramie filtra kieszeniowego jest odporna na wycieranie, nie zawiera silikonu z zamkniętymi porami
- media filtracyjne i komponenty pochodzą z własnej produkcji VOLZ - co pozwala utrzymać pełną kontrolę nad jakością.

Zobacz także inne informacje na temat produktów VOLZ: