PaintStop - filtry, maty filtracyjne Paint Stop Green

 PAINT STOP (filtry, maty filtracyjne) to materiały filtracyjne przeznaczone do
pochłaniania mgieł tworzonych przez rozpylone farby i lakiery. Materiały PaintStop znajdują zastosowanie m.in. w matach filtracyjnych i filtrach przeznaczonych dla lakiernictwa.

 

Maty filtracyjne wykonane z włóknin Paint Stop Green przeznaczone są do „wyłapywania” mgły lakierniczej.
Filtry Paint Stop są wykorzystywane między innymi do ochrony wylotowych kanałów powietrza silników i wentylatorów przed zbieraniem się farby. Dzięki Paint Stop powietrze odprowadzane kanałami i wentylatorami pozbawione jest mgiełki lakierniczej.
Paint Stop stosowane są także jako drugi stopień filtracji następujący po labiryntowych filtrach kartonowych. Dzięki zastosowaniu filtrów, w ten sposób oczyszczone powietrze może być już kierowane do atmosfery.
W zakresie składu filtry Paint Stop nie zawierają związków silikonu. Materiał filtracyjny wykonany jest z bardzo cienkich włókien szklanych, które przetworzone są w charakteryzującą się jednorodnością matę filtracyjną. Duży poziom ściśliwości maty jest uzyskiwany dzięki utwardzającej sztucznej żywicy. Przeciwdziała to wiotczeniu materiału filtra. Ściśliwość i progresywna gęstość poprawia możliwości wchłaniania farb.
Dla identyfikacji, powietrze zanieczyszczone pyłem znajduje się po zielonej stronie maty.
Głównym obszarem zastosowań PaintStop są kabiny w przemyśle motoryzacyjnym, we wszystkich warsztatach lakierniczych a także firmach produkcyjnych (np. przy produkcji mebli, okien, części maszyn itp.)